Fenix Tax - zwrot podatku z zagranicy

Rozliczenie PIT
Sokabau - Dla Firm
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Likwidacja firmy jednoosobowej w Niemczech
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Zwolnienie z podatku od usług budowlanych
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Rozliczenie podatku dla firm niemcy
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Rozliczanie podatku VAT w Niemczech
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Kadry i płace w Niemczech
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Rejestracja firmy jednoosobowej
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Zwrot podatku od usług budowlanych
Przejdź do usługi

Biuro rachunkowe podatkowe w Niemczech - księgowość dla firm


W ramach naszej działalności obejmującej obsługę firm w Niemczech nasi klienci mogą skorzystać z szerokiego wachlarzu usług w tym zakresie. FenixTax biuro rachunkowe dla firm w Niemczech świadczy takie usługi jak:

  • soka-bau dla firm,

  • likwidacja firmy jednoosobowej w Niemczech,

  • zwolnienie z podatku od usług budowlanych,

  • rozliczenie podatku dla firm w Niemczech,

  • rozliczenie podatku VAT w Niemczech,

  • obsługa kadr i płac w Niemczech,

  • rejestracja firmy jednoosobowej,

  • zwrot podatku od usług budowlanych.

Co proponujemy w ramach każdej z tych usług?

księgowość w Niemczech

Soka-bau dla firm

Soka-Bau to swego rodzaju kasa urlopowa w branży budowlanej funkcjonująca w Niemczech. Została ona stworzona w celu zapewnienia zabezpieczenia wynagrodzenia urlopowego wszystkim pracownikom budowlanym w Niemczech. Warto wiedzieć, że dotyczy to nie tylko firm niemieckich ale także podmiotów zagranicznych, które delegują pracowników do pracy na niemieckich budowach lub, które wykonują zlecenia czy projekty na terenie Niemiec.

Jaka jest więc rola Fenix Tax w tym ramach usługi Soka-bau dla firm? Oferujemy kompleksową pomoc w zgłoszeniu pracodawcy i pracowników do Sokabau. Przeprowadzamy naszych klientów przez cały proces i służymy pomocą oraz fachowym doradztwem na każdym etapie całej procedury.

rksięgowość w Niemczech 2

Rejestracja firmy jednoosobowej

Bardzo często Polscy przedsiębiorcy decydują się na prowadzenie jednoosobowej działalności w Niemczech. Tamtejszy rynek bardzo ceni Polskich fachowców dlatego taka forma działania jest tak bardzo popularna. Jednak założenie firmy wiąże się z koniecznością załatwienia urzędowych formalności, które pozwolą działać na rynku w pełni legalnie. Biuro podatkowe w Niemczech z pewnością pomoże w tym procesie. Oferujemy pomoc naszych specjalistów na każdym etapie rejestracji firmy jednoosobowej w Niemczech. Działania te wchodzą w zakres naszej standardowej działalności obejmującej obsługę firm w Niemczech.

biuro rachunkowe w Niemczech

Likwidacja firmy jednoosobowej w Niemczech

Oferujemy także pomoc przedsiębiorcom, którzy planują likwidację firmy jednoosobowej w Niemczech. Załatwianie spraw urzędowych i formalnych może być bardzo kłopotliwe. Dzięki naszemu specjalnemu formularzowi, biuro rachunkowe w Niemczech, bezboleśnie przeprowadzi Cię przez wszystkie formalności. Podpowiemy jakie dokumenty przygotować i gdzie złożyć odpowiednie podpisy. Wsparcie ze strony FenixTax usprawni cały proces, nawet bez konieczności znajomości języka niemieckiego.


biuro rachunkowe w Niemczech 2

Zwolnienie z podatku od usług budowlanych

Księgowość w Niemczech może być skomplikowana. Niezbędna jest odpowiednia wiedza by móc skorzystać z niektórych profitów takich jak np. zwolnienie z podatku od usług budowlanych. Świadczenie to nazywa się Freistellungsbescheinigung i przyznawane jest przez niemiecki urząd skarbowy. Nasze biuro rachunkowe w Niemczech zapewnia pomoc w uzyskaniu takiego zaświadczenia przez co możliwe jest zwolnienie płatnika z obowiązku zapłaty podatku od usług budowlanych.

biuro podatkowe w Niemczech

Rozliczenie podatku dla firm w Niemczech

Kwestie związane z podatkiem bywają bardzo zawiłe niezależnie od kraju w jakim prowadzona jest działalność. Biuro podatkowe w Niemczech stanowi nieocenioną pomoc. Biuro FenixTax oferuje pomoc w zakresie rozliczenia podatku dla firm w Niemczech. Dzięki temu przedsiębiorca może w pełni skupić się na swojej podstawowej działalności i mniej przejmować się formalnościami związanymi z rozliczeniem podatku.

rozliczenie podatku z Niemiec

Rozliczenie podatku VAT w Niemczech

Szczególnym rodzajem podatku jest podatek VAT. Jego rozliczenie niejednokrotnie różni się od naliczania zwykłego podatku dla firm. Na korzyść przedsiębiorców z pewnością nie działają nowelizacje ustaw i zmieniające się przepisy w zakresie rozliczania podatku VAT w Niemczech. Biuro rachunkowe w Niemczech stanowi wsparcie dla firm prowadzących działalność u naszych zachodnich sąsiadów i pomaga w rozliczeniu podatku VAT ograniczając formalności po stronie klienta.

rozliczenie podatku z Niemiec

Obsługa kadr i płac w Nimczech

Księgowość w Niemczech to również obsługa kadr i płac dla przedsiębiorców działających za granicą. Dzięki takiej współpracy firmy zyskują możliwość objęcia polskich pracowników niemieckim systemem ubezpieczeń społecznych i niemieckim systemem podatkowym. To z kolei niesie ze sobą wiele korzyści. W ramach tej działalności nie tylko odpowiadamy za kontakty z Niemieckimi urzędami ale również przygotowujemy dokumentację odpowiadającą za nawiązanie umowy o pracę oraz prowadzimy dokumentację personalną dla współpracujących z FenixTax firm.

biuro rachunkowe dla firm w Niemczech

Zwrot podatku od usług budowlanych

Biuro rachunkowe dla firm w Niemczech odpowiada także za obsługę zwrotu podatku od usług budowlanych. Bez względu na to w jakim kraju znajduje się siedziba firmy budowlanej, zgodnie z Niemieckim prawem, podatek budowlany obciąża wykonawcę, który świadczy usługi związane z robotami budowlanymi na terenie Niemiec. Jednak Niemiecki ustawodawca, w niektórych przypadkach, daje także możliwość zwrotu podatku od usług budowlanych. Wymusza to wypełnienie wniosków i złożenie dokumentacji w urzędzie. Dzięki pomocy FenixTax zwrot z podatku od usług budowlanych zostanie znacznie ułatwiony i przyspieszony dla przedsiębiorcy.

Zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy z FenixTax.